logo

Saatiniz Size ‘Ellerinizi Yıkayın’ Uyarısı Verecek

Samsung'un akıllı saatlerine özgü yeni geliştirdiği uygulaması Hand Wash, özellikle koronavirüsten sonra ciddi derecede önem kazanan hijyen konusunda kullanıcılara yardımcı olmayı amaçlıyor. Düzenli olarak ellerin yıkanmasını hatırlatacak olan uygulamayı kullanmak ücretsiz.

Samsung Hand Wash adlı aplikasyonu, akıllı saatleri adeta hijyen alarmına çeviriyor. El yıkamaya başlamadan önce saatinize dokunduğunuzda, 25 saniyelik bir sayaç geriye doğru saymaya  başlıyor. Yani böylece elinizi 25 saniye boyunca yıkadığınızdan emin olabiliyorsunuz. Ve aslında el yıkamaya ne kadar vakit ayırdığınızın farkına varıyorsunuz.

 

Bu uygulama, el yıkama hatırlatıcısı olarak görev yapıyor olsada, aslında ellerimizin hijyenine çok daha fazla zaman ayırıp daha fazla önem vermemiz gerektiği konusuna vurgu yapacak ve 25 saniye kuralını kullanıcılara hatırlatarak  bu kuralı edindirmeyi amaçlayacak.

Bu uygulamayı Galaxy Store’dan indirebiliyor olmasının yanı sıra Galaxy Watch ve Gear cihazlarında çalışıyor.

Ancak Samsung bu alanda tek başına değil. Daha öncelerde ise Fitbit akıllı saatleri, sağlıklı yaşam özelliklerinin yanında el yıkamayı hatırlatan bir uygulamada eklemişti.

 

Kaynak:

https://www.hurriyet.com.tr/evdehayat/saatiniz-sizi-elinizi-yikayin-diye-uyaracak-41534419

Üst